Крогуле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Крогуле
Krogule
Крогуле is located in Полска
Крогуле
Крогуле
Координати: 52°32′24″N 20°48′40″E / 52.54000° СГШ; 20.81111° ИГД / 52.54000; 20.81111
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно153[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Крогуле (полски: Krogule) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]