Прејди на содржината

Лубомин (Новодвурски Округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лубомин
Lubomin
Лубомин is located in Полска
Лубомин
Лубомин
Координати: 52°37′58″N 20°45′40″E / 52.63278° СГШ; 20.76111° ИГД / 52.63278; 20.76111
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно208[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Лубомин (полски: Lubomin) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.