Лубоминек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лубоминек
Lubominek
Лубоминек is located in Полска
Лубоминек
Лубоминек
Координати: 52°36′55″N 20°46′30″E / 52.61528° СГШ; 20.77500° ИГД / 52.61528; 20.77500
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно23
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Лубоминек (полски: Lubominek) — част на село Лубомин во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]