Кжички-Шумне

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кжички Шумне
Krzyczki Szumne
Кжички Шумне is located in Полска
Кжички Шумне
Кжички Шумне
Координати: 52°35′53″N 20°52′56″E / 52.59806° СГШ; 20.88222° ИГД / 52.59806; 20.88222
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно49[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Кжички-Шумне (полски: Krzyczki Szumne) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]