Прејди на содржината

Косево (општина Нашелск)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Косево
Kosewo
Двор од 19. век во Косево
Двор од 19. век во Косево
Косево is located in Полска
Косево
Косево
Координати: 52°35′40″N 20°46′12″E / 52.59444° СГШ; 20.77000° ИГД / 52.59444; 20.77000
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно358[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Косево (полски: Kosewo) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]