Попово Борове

Од Википедија — слободната енциклопедија
Попово Борове
Popowo Borowe
Попово Борове is located in Полска
Попово Борове
Попово Борове
Координати: 52°33′03″N 20°53′45″E / 52.55083° СГШ; 20.89583° ИГД / 52.55083; 20.89583
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно310[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Попово Борове (полски: Popowo Borowe) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]