Попово-Пулноц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Попово-Пулноц
Popowo-Północ
Попово-Пулноц is located in Полска
Попово-Пулноц
Попово-Пулноц
Координати: 52°33′48″N 20°53′25″E / 52.56333° СГШ; 20.89028° ИГД / 52.56333; 20.89028
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно94[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Попово-Пулноц или Попово-Север (полски: Popowo-Północ) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]