Псуќин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Псуќин
Psucin
Псуќин is located in Полска
Псуќин
Псуќин
Координати: 52°31′05″N 20°47′01″E / 52.51806° СГШ; 20.78361° ИГД / 52.51806; 20.78361
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно327[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Псуќин (полски: Psucin) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]