Прејди на содржината

Мокшице Дворские

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мокшице Дворские
Młodzianowo
Мокшице Дворские is located in Полска
Мокшице Дворские
Мокшице Дворские
Координати: 52°34′00″N 20°42′02″E / 52.56667° СГШ; 20.70056° ИГД / 52.56667; 20.70056
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно26[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Мокшице Дворские (полски: Mokrzyce Dworskie) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]