Слустово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Слустово
Słustowo
Слустово is located in Полска
Слустово
Слустово
Координати: 52°37′32″N 20°43′59″E / 52.62556° СГШ; 20.73306° ИГД / 52.62556; 20.73306
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно91[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Слустово (полски: Słustowo) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]