Торуњ Дворски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Торуњ Дворски
Toruń Dworski
Торуњ Дворски is located in Полска
Торуњ Дворски
Торуњ Дворски
Координати: 52°31′05″N 20°43′49″E / 52.51806° СГШ; 20.73028° ИГД / 52.51806; 20.73028
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно132[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Торуњ Дворски (полски: Toruń Dworski) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]