Нове Пјешќироги

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нове Пјешќироги
Nowe Pieścirogi
Стар млин во селото
Стар млин во селото
Нове Пјешќироги is located in Полска
Нове Пјешќироги
Нове Пјешќироги
Координати: 52°34′33″N 20°45′42″E / 52.57583° СГШ; 20.76167° ИГД / 52.57583; 20.76167
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно1.212[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Нове Пјешќироги (полски: Nowe Pieścirogi) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]