Мазево Дворские „A”

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мазево Дворские „A”
Mazewo Dworskie „A”
Мазево Дворские „A” is located in Полска
Мазево Дворские „A”
Мазево Дворские „A”
Координати: 52°37′04″N 20°44′46″E / 52.61778° СГШ; 20.74611° ИГД / 52.61778; 20.74611
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Мазево Дворские „A” (полски: Mazewo Dworskie „A”) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]