Хлебјотки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хлебјотки
Chlebiotki
Хлебјотки is located in Полска
Хлебјотки
Хлебјотки
Координати: 52°35′24″N 20°44′28″E / 52.59000° СГШ; 20.74111° ИГД / 52.59000; 20.74111
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно84[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Хлебјотки (полски: Chlebiotki) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]