Прејди на содржината

Вонгродно (Новодвурски Округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Вонгродно
Wągrodno
Вонгродно is located in Полска
Вонгродно
Вонгродно
Координати: 52°33′30″N 20°47′26″E / 52.55833° СГШ; 20.79056° ИГД / 52.55833; 20.79056
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно98[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Вонгродно (полски: Wągrodno) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.