Мазево Дворские „Б”

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мазево Дворские „Б”
Mazewo Dworskie „B”
Мазево Дворские „Б” is located in Полска
Мазево Дворские „Б”
Мазево Дворские „Б”
Координати: 52°37′12″N 20°44′14″E / 52.62000° СГШ; 20.73722° ИГД / 52.62000; 20.73722
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Мазево Дворские „Б” (полски: Mazewo Dworskie „B”) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]