Прејди на содржината

Дембинки (Новодвурски Округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дембинки
Dębinki
Дембинки is located in Полска
Дембинки
Дембинки
Координати: 52°32′48″N 20°44′00″E / 52.54667° СГШ; 20.73333° ИГД / 52.54667; 20.73333
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно269[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Дембинки (полски: Dębinki) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.