Александрово (Новодвурски Округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Александрово
Aleksandrowo
Александрово is located in Полска
Александрово
Александрово
Координати: 52°32′04″N 20°48′02″E / 52.53444° СГШ; 20.80056° ИГД / 52.53444; 20.80056
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Александрово (полски: Aleksandrowo) — селска колонија во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.