Добра Вола (Новодвурски Округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Добра Вола
Dobra Wola
Куќиште на селото
Куќиште на селото
Добра Вола is located in Полска
Добра Вола
Добра Вола
Координати: 52°33′57″N 20°38′07″E / 52.56583° СГШ; 20.63528° ИГД / 52.56583; 20.63528
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно162[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Добра Вола (полски: Dobra Wola) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]