Хехнувка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хехнувка
Chechnówka
Хехнувка is located in Полска
Хехнувка
Хехнувка
Координати: 52°33′25″N 20°52′13″E / 52.55694° СГШ; 20.87028° ИГД / 52.55694; 20.87028
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно76[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Хехнувка (полски: Chechnówka) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]