Чајки (Мазовско Војводство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чајки
Czajki
Чајки is located in Полска
Чајки
Чајки
Координати: 52°33′36″N 20°43′18″E / 52.56000° СГШ; 20.72167° ИГД / 52.56000; 20.72167
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно23
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Чајки (полски: Czajki) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]