Глодово Вјелке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Глодово Вјелке
Głodowo Wielkie
Глодово Вјелке is located in Полска
Глодово Вјелке
Глодово Вјелке
Координати: 52°36′16″N 20°50′33″E / 52.60444° СГШ; 20.84250° ИГД / 52.60444; 20.84250
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно124[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Глодово Вјелке (полски: Głodowo Wielkie) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]