Лорќин (Мазовско Војводство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лорќин
Lorcin
Лорќин is located in Полска
Лорќин
Лорќин
Координати: 52°32′17″N 20°52′30″E / 52.53806° СГШ; 20.87500° ИГД / 52.53806; 20.87500
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно149[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Лорќин (полски: Lorcin) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]