Прејди на содржината

Кжички-Жабички

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кжички-Жабички
Krzyczki-Żabiczki
Кжички-Жабички is located in Полска
Кжички-Жабички
Кжички-Жабички
Координати: 52°35′21″N 20°51′55″E / 52.58917° СГШ; 20.86528° ИГД / 52.58917; 20.86528
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно116[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Кжички-Жабички (полски: Krzyczki-Żabiczki) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]