Пјаново-Дачки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Пјаново-Дачки
Pianowo-Daczki
Пјаново-Дачки is located in Полска
Пјаново-Дачки
Пјаново-Дачки
Координати: 52°37′13″N 20°49′22″E / 52.62028° СГШ; 20.82278° ИГД / 52.62028; 20.82278
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно173[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Пјаново-Дачки (полски: Pianowo-Daczki) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]