Лелево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лелево
Lelewo
Лелево is located in Полска
Лелево
Лелево
Координати: 52°33′31″N 20°41′32″E / 52.55861° СГШ; 20.69222° ИГД / 52.55861; 20.69222
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно132[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Лелево (полски: Lelewo) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]