Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја
с (Додаден поднаслов за наводи)
с (Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја)
'''Крушево''' или '''Крушово''' ([[грч.]] ''Αχλαδοχώρι'') — село во [[Егејска Македонија]]. Населението брои 1.208 жители.
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
 
== ИсториjaИсторија ==
 
== Стопанство ==

Прегледник