Прејди на содржината

Томас Милер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 72 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (6)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (6))
{{Infobox football biography 3
| name = {{flagiconзнамеикона|Германија}} Томас Милер
| image = [[File:FIFA WC-qualification 2014 - Austria vs. Germany 2012-09-11 - Thomas Müller 01 edit.JPG|250px|]]
| caption = Милер во настап за [[Фудбалска репрезентација на Германија|Германија]] во 2012 година
| goals2 = 104<!--DOMESTIC LEAGUE GOALS ONLY -->
| nationalyears1 = 2004–2005
| nationalteam1 = {{flagiconзнамеикона|Германија}} [[Germany national youth football team|Германија 16]]
| nationalcaps1 = 6
| nationalgoals1 = 0
| nationalyears2 = 2007
| nationalteam2 = {{flagiconзнамеикона|Германија}} [[Germany national youth football team|Гермнаија 19]]
| nationalcaps2 = 3
| nationalgoals2 = 0
| nationalyears3 = 2008
| nationalteam3 = {{flagiconзнамеикона|Германија}} [[Germany national youth football team|Гермнанија 20]]
| nationalcaps3 = 1
| nationalgoals3 = 1
| nationalyears4 = 2009
| nationalteam4 = {{flagiconзнамеикона|Германија}} [[Germany national under-21 football team|Германија 21]]
| nationalcaps4 = 6
| nationalgoals4 = 1
| nationalyears5 = 2010–
| nationalteam5 = {{flagiconзнамеикона|Германија}} [[Фудбалска репрезентација на Германија|Германија]]
| nationalcaps5 = 85
| nationalgoals5 = 37