Разлика помеѓу преработките на „Борис III“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 133 бајти ,  пред 1 година
{{наводи}}
 
{{s-start}}
{{владетел почеток}}
{{s-hou|[[Династија на Сакс-Кобург и Гота]]|30 јануари|1894|28 август|1943|[[Династија Ветин]]}}
{{владетел|Борис III, [[Бугарски владетели|цар на Бугарија]]|[[1918]]|[[1943]]|[[Цар Фердинанд|Фердинанд I]]|[[Цар Симеон ІІ|Симеон ІІ]]}}
{{s-reg|}}
{{владетел крај}}
{{s-bef|before=[[Фердинанд I]]}}
{{s-ttl|title=[[Список на бугарски владетели|Цар на Бугарија]]|years=3 октомври 1918 – 28 август 1943}}
{{s-aft|after=[[Симеон ІІ]]}}
{{s-end}}
 
{{Бугарски владетели}}

Прегледник