Разлика помеѓу преработките на „Референдум во Македонија (2004)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с
На референдумот мнозинството се искажало против новата територијална поделба, но референдумот не бил успешен поради тоа што не бил постигнат законски потребниот процент од 51% излезеност на вкупното население.
 
Иницијатор за собирање на потписите бил [[Светски македонски конгрес|Светскиот македонски конгрес]] и ВМРО-ДПМНЕ.
 
== Причини за референдумот ==
Анонимен корисник

Прегледник