Прејди на содржината

Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам en:Cuzco Region во en:Cusco Region
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава nah:Tlālxeliuhcāyōtl Cuzco)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам en:Cuzco Region во en:Cusco Region)
[[da:Cusco (region)]]
[[de:Cusco (Region)]]
[[en:CuzcoCusco Region]]
[[es:Departamento del Cuzco]]
[[fr:Région de Cuzco]]