Прејди на содржината

Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 11 година
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
* [[Паруро (покраина)|Паруро]] ([[Паруро]])
* [[Паукартамбо (покраина)|Паукартамбо]] ([[Паукартамбо (Паукартамбо)|Паукартамбо]])
* [[КвиспиканчиКиспиканчи (покраина|КвиспиканчиКиспиканчи]] ([[Уркос]])
* [[Урабамба (покраина)|Урабамба]] ([[Урабамба (Перу)|Урабамба]])