Прејди на содржината

Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Регион Куско (со користење на HotCat))
Нема опис на уредувањето
 
[[Category:Региони во Перу]]
[[Категорија:Регион Куско|*]]
 
[[ay:Qusqu jach'a suyu]]