Разлика помеѓу преработките на „Осман I“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (→‎Владеење: Правописна исправка, replaced: битката кај → Битката кај)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
{{end}}
 
{{Commons categoryрв|Osman I}}
 
{{Нормативна контрола}}

Прегледник