Разговор за предлошка:Османлиски султани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Она што на англиски се нарекува „отомански“, на македонски се вика „османлиски“.

Започнете разговор за Предлошка:Османлиски султани

Започни разговор