Разлика помеѓу преработките на „Гран при Монтреал“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
| director =
| first = {{start date|2010}}
| number = 89 (до 20172018)
| final =
| firstwinner = {{атлетзнаме|[[Роберт Гесинк]]|ХОЛ}}
| mostwins = ''Нема повеќекратни победници''
| mostrecent = {{атлетзнаме|[[ДиегоМајкл УлисиМетјус (велосипедист)|Мајкл Метјус]]|ИТААВС}}
}}
 
{{Cycling past winner rider|year=[[Гран при Монтреал 2016|2016]]|name={{sortname|Грег|ван Авермет}}|nat=БЕЛ|natvar=|team={{ct|BMC|2016}}}}
{{Cycling past winner rider|year=[[Гран при Монтреал 2017|2017]]|name={{sortname|Диего|Улиси}}|nat=ИТА|natvar=|team={{ct|UAD|2017b}}}}
{{Cycling past winner rider|year=[[Гран при Монтреал 2018|2018]]|name={{sortname|Мајкл|Метјус|Мајкл Метјус (велосипедист)}}|nat=АВС|natvar=|team={{ct|SUN|2018}}}}
{{Cycling past winner end}}
 
! Држава
|-
| align=center | 2|| {{АВС}}, {{БЕЛ}}
|-
| align=center | 1|| {{АВС}}, {{ИТА}}, {{ХОЛ}}, {{НОР}}, {{ПОР}}, {{СВК}}
|}
 

Прегледник