Разлика помеѓу преработките на „Долни Стубол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
'''Долни Стубол''' — село во [[Општина Пробиштип]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Долни Стубол
| регион=
| општина=[[Општина Пробиштип|Пробиштип]]
| население=

Прегледник