Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (Форматна исправка, replaced: - црква → — црква, - среднов → — среднов (3) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име= Долно Косоврасти
| општина={{општинскигрб|Општина Дебар}}
| популацијанаселение= 813
| година= 2002
| поштенски број=
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=32 | lat_sec=26
| lon_dir=E | lon_deg=20 | lon_min=35 | lon_sec=7
| мрежно место=
| веб=
| карта = Долно Косоврасти во Општина Дебар.svg
}}

Прегледник