Разлика помеѓу преработките на „Долни Стубол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎Родови: Правописна исправка, replaced: 1970тите → 1970-тите using AWB
с (→‎Родови: Јазична исправка, replaced: 18ти век → 18 век (3) using AWB)
с (→‎Родови: Правописна исправка, replaced: 1970тите → 1970-тите using AWB)
Долни Стубол е македонско село.
 
Според истражувањата од 1970тите1970-тите, родови во селото се:
 
* '''Староседелци:''' ''Бачковци (10 к.), Субашинци (12 к.), Враѓелци (3 к.), Циклевци (8 к.), Качарци (3 к.), Вршанци (6 к.), Малнковци (2 к.) и Умарци (8 к.)''

Прегледник