Цибла (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Цибла
Ciblas novads
CiblasMapa.png
Центар: Цибла
Површина: 509,4[1] km²
Население (2009): 3.410[2]
Гистина на население: 6,69 pop./km²
Создадена: 2000
Градоначалник: Јурис Домбровскис
Мрежно место www.cibla.lv

Цибла (латвиски: Ciblas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2003 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]