Варкава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Варкава
Vārkavas novads
Vārkavas novada karte.png
Центар: Вецваркава
Површина: 288,9[1] km²
Население (2009): 2.412[2]
Гистина на население: 8,35 pop./km²
Создадена: 2002
Градоначалник: Антра Вилцане

Варкава (латвиски: Vārkavas novads) е општина во Летонија. Општината е формирана во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]