Руцава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Руцава
Rucavas novads
Rucavas novada karte.png
Центар: Руцава
Површина: 448,6[1] km²
Население (2009): 2.013[2]
Гистина на население: 4,89 pop./km²
Создадена: 2009
Градоначалник: Викторс Чаманс

Руцава (латвиски: Rucavas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]