Карсава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Карсава
Kārsavas novads
Kārsavas novada karte.png
Центар: Карсава
Површина: 628,4[1] km²
Население (2009): 7.128[2]
Гистина на население: 11,34 pop./km²
Создадена: 2009
Градоначалник: Инара Силицка

Карсава (латвиски: Kārsavas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]