Иецава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Иецава
Iecavas novads
Iecavas novads karte.png
Центар: Иецава
Површина: 311,6[1] km²
Население (2009): 9.845[2]
Гистина на население: 31,59 pop./km²
Создадена: 2003
Градоначалник: Јанис Пелсис
Мрежно место www.iecava.lv

Иецава (латвиски: Iecavas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2003 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]