Кокнесе (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Кокнесе
Kokneses novads
Kokneses novada karte.png
Центар: Кокнесе
Површина: 360,8[1] km²
Население (2009): 6.091[2]
Гистина на население: 16,88 pop./km²
Создадена: 2009
Градоначалник: Виестурс Цирулис
Мрежно место www.koknese.lv

Кокнесе (латвиски: Kokneses novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]