Мазсалаца (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Мазсалаца
Mazsalacas novads
Mazsalacas novada karte.png
Центар: Мазсалаца
Површина: 417,9[1] km²
Население (2009): 4.042[2]
Гистина на население: 9,67 pop./km²
Создадена: 2009
Градоначалник: Гунарс Зунда
Мрежно место www.mazsalaca.lv

Општина Мазсалаца (латвиски: Mazsalacas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]