Рауна (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Рауна
Raunas novads
—  Општина  —
Земја  Латвија
Создадена 2009
Админ. центар Рауна
Управа
 • Градоначалник Андрис Неиманис
Површина
 • Вкупна 309.1[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 4,112[2] жит.
Портал www.rauna.lv

Рауна (латвиски: Raunas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]