Апе (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Апе
Apes novads
Apes novads karte.png
Центар: Апе
Површина: 545,1[1] km²
Население (2009): 4.379[2]
Гистина на население: 8,03 pop./km²
Создадена: 2009
Градоначалник: Астрида Харју

Апе (латвиски: Apes novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]