Гаркалне (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Гаркалне
Garkalnes novads
Garkalnes novads karte.png
Центар: Гаркалне
Површина: 150,5[1] km²
Население (2009): 6.722[2]
Гистина на население: 44,66 pop./km²
Создадена: 2007
Градоначалник: Јурис Силовс
Мрежно место www.garkalne.lv

Гаркалне (латвиски: Garkalnes novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2007 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]