Коцени (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Коцени
Kocēnu novads
Valmieras novada karte.png
Центар: Коцени
Површина: 498,1[1] km²
Население (2009): 7.031[2]
Гистина на население: 14,12 pop./km²
Создадена: 2009
Градоначалник: Витаутс Стања

Коцени (латвиски: Kocēnu novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Видете исто така[уреди]

Наводи[уреди]